V-Kayışı

V-Kayışı

V-Kayışı  

   V-kayışı arabalar için hayati parçalardan biridir. motor kısmında bulunan ve devir daim yapmasını sağlayan aynı zamanda şarj dinamosuna bağlı olarak çalışan bir parçadır. V kayışı kontrolleri düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır. V-kayışı tamiri, bakımı veya değişimi oto servis hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Bakım sırasında oto servisi elemanı öncelikle kayışın son kullanma tarihine bakmalıdır. Son kullanma tarihi v-kayışının yıpranması açısından bilgi verici olmaktadır. Yıpranan veya deforme olan v-kayışı eleman tarafından yapılmaktadır.

 

 

V-Kayışının Bozulma Nedenleri

    V-kayışı uzun süre kullanım sonucu yıpranmaktadır. Bu yıpranma sonucunda ise gerekli işlevini tam olarak yerine getirememeye başlamaktadır. V-kayışı arabalarda açıkta bir alanda yer aldığı için hava ve toz ile temas halindedir. Aynı zamanda aşınma yüzünden zamanla yıpranmakta ve bozulmaktadır.

 

V-Kayışı Bakımı

   V-kayışının araçlardaki işlevleri bir hayli fazladır. Bu yüzden v-kayışı bakım süresi gelen araçların kayışları mutlaka ilgili oto servisi tarafından değiştirilmelidir. Bakımı yapılmayan, eskidiği halde değiştirilmeyen v-kayışı bir süre sonra kopmaktadır. V-kayışı kopan ve gerekli devir daimi yapamayan araçlar ise enerjiyi kısa süre de olsa aküden sağlamaktadır. Ancak akülerin enerjileri kısa sürede tükendiği için araç kısa sonra gidemez hale gelecek ve olduğu yerde kalacaktır. Aracınızın ve kendinizin güvenliği için v-kayışı bakım süresi geldiğinde mutlaka değişmesini sağlamalısınız. V-kayışı değişim ve bakım süreleri genellikle otomobil üreticileri tarafından belirlenmektedir. Belirlenen süre içinde değişim sağlanmalıdır. Değişim yapılmadığı takdirde ciddi sorunlara yol açacaktır.

 

V-Kayışı Bakımı Yapan Oto Servisi

   Oto servis hizmeti veren firmalar bir hayli fazladır. Ancak kullanılan malzemelerin kalitesi, sunulan hizmetin kalitesi ve güvenirliliği farklılık göstermektedir. V-kayışı değişim süreniz geldiğinde güvenilir, kaliteli hizmet sunan bir oto servisi ile iletişime geçerek gerekli destek ve yardımı alabilirsiniz. Oto servisi hizmeti veren firmamız gerek periyodik bakımlarda, gerekse diğer bakım ve onarım işlemlerinde son derece titizlikle çalışmaktadır. Bizleri tercih ederek aracınızdaki sorunları, bakım, onarım ve değişim işlemlerini sorunsuz olarak yaptırabilirsiniz. V-kayışı değişim süresi gelen araç sahipleri firmamız ile görüşerek gerekli destek ve hizmeti alabilirler.