Fren ve Amotisörler

Fren ve Amotisörler

Fren ve Amörtisörler

Aracınızın otoyolda giderken güveli bir şekilde, sarsılmadan gitmesini sağlayan ve zeminle temasında önemli bir rol oynayan sistem amörtisör sistemidir. Fren sistemi ise bilindiği gibi aracın güvenli bir şekilde durmasını sağlayan sistemdir. İkisinin de düzenli çalışması bir arabanın güvenli bir şekilde çalışması için çok önemlidir. Amörtisör yol sarsıntılarını ortadan kaldıran bir sistemdir, arabanın yolda karşılaşacağı engellerle mücadele eder ve konforlu bir sürüş için geliştirilmiş bir sistemdir. Fren ise gelişen teknolojiye göre elektronik ya da hidrolik bir sisteme sahip olabilir. Önemli olan fren sisteminin güvenli bir şekilde çalışmasıdır ki bilindiği gibi otoyolda giderken arabanızın gerektiği anda durabilmesi hayati bir öneme sahiptir. Hem sürüş konforu hem de diğer pek çok açıdan önem taşıyan bu iki sistemin karşılaşabileceği temel arıza nedenleri vardır.

Fren ve Amörtisör Arızaları

Sürekli engebeli bir arazide yol almak ve amörtisör yayı dibindeki yağ kaçırmaları amörtisör arızalarının temel sebebidir. Bu tür durumlarda arabanın süspansiyonu zayıflayabilir ve araba sarsıntılara daha açık hale gelebilir. Fren balataları, kampana ve disk tertibatları, fren merkezleri, fren hortumu ve fren hidrolik seviyelerindeki arızalar ise en sık karşılaşılan arıza türleridir. Arabanın fren sisteminin ve amörtisörlerin bakımı çok önemlidir. Hayati tehlikelere de yol açabilecek ola bu arızaları önlemek için arabanın düzenli olarak bakımının yapılması ve en ufak bir arıza şüphesinde profesyonel bir oto servis firmasına başvurulması gereklidir.

Her Türlü Fren ve Amörtisör Arızasında Bize Başvurabilirsiniz

Firmamız çok uzun bir süredir oto servis hizmeti vermektedir. Arabalarla ilgili her konuda deneyim kazanan uzman kadromuz fren ve amörtisörler ile ilgili bakım için de daima hizmetinizdedir. Amörtisör ve fren bakımı en sık servise gidilip kontrolü yapılması gereken sistemlerdir. Bu konunun ihmal edilmesi ok ciddi arızalara ve hayati tehlikelere yol açabilir. Bu iki sistemin elemanlarının durum tespiti ve gerektiğinde parça değişimi olmak üzere her türlü bakım ve arıza giderimi için bizi aramanız yeterlidir. Böyle bir bakım için firmamız profesyonel bir bakım sağlar ve en doğru seçimdir.