Audi Q5 Periyodik Bakım

Audi Q5 Periyodik Bakım

Audi Q5 Periyodik Bakım

Bakım yaptırmak araçlar için çok faydalı bir işlemdir. Periyodik bakımlar sayesinde araçlar daha iyi bir şekilde kullanılabilir. Bu bakımlar araçlara sürekli olarak yenilenme imkanı verdiği için hem performans artışı sağlar hem de aracın kullanım ömrünü daha da artırır. Audi Q5 model araçlara periyodik bakımlar her 10 – 15 kilometrede bir yapılır. Böylelikle aracın sürekli olarak güzel performans göstermesi sağlanır. Audi Q5 model araçlara periyodik bakım işlemleri birçok şekilde faydalı olur. Bu işlemler sırasında yapılan kontroller şöyledir:

·         Akü kontrolü

·         Motor bakımı ve motor yağı değişimi

·         Elektrik sistemleri kontrolü

·         Fren sistemleri kontrolü

·         Süspansiyon kontrolü

·         Filtrelerin kontrolü

·         Balataların kontrolü

·         Lastik kontrolü

·         Lastik balans ayarı

·         Yağların kontrolü

·         Debriyaj kontrolü

Filtrelerin ve yağların kontrolü her bakım sırasında yapılır. Ancak her bakımda değişim işlemi yapılmaz. Gerekli görüldüğü zamanlarda bunların değişimleri yapılır.

Audi Q5 Periyodik Bakımda Olanlar

Periyodik bakımları yapılan Audi Q5 modelleri daha iyi bir hale gelir. Bu bakımlar sırasında birçok işlem yapılır. Aküler kontrol edilerek bitmiş akünün değişimi yapılır. Bununla birlikte elektrik sistemleri de kontrol edilir ve arızalanmış elektrikli bir parça var ise tamir edilir. Motor bakımları en önemli işlemlerdir. Q5 modelinin motoru detaylı bir şekilde incelenir ve yapılması gereken işlemler belirlenir. Eskiyen parçalar değiştirilir. Yağ düzeyi ve durumu kontrol edilerek gerekli görülmesi halinde motor yağı değişimi yapılır. Fren ve süspansiyon sistemleri güvenlik açısından kontrol edilir ve aktif halde kalmaları sağlanır. Lastiklere balans ayarı yapılır ve aşınma düzeyleri bu sayede eşitlenebilir. Debriyaj kontrolü yapılarak debriyaj ömrünün dolup dolmadığı belirlenir. Filtreler kontrol edilir ve kullanılabilirlikleri ölçülür. Gerekirse değişimi yapılır. Aynı işlem balatalara ve yağlara da uygulanır.

Audi Q5 Periyodik Bakım Yaptırılacak Firma Seçimi

Audi Q5 model aracınızı düzenli olarak bakıma sokmanız hem araç performansı hem de güvenliği açısından oldukça önemlidir.  Firmamız tarafından Audi Q5 periyodik bakım hizmeti verilmektedir. Firmamızın sunmuş olduğu profesyonel bakım hizmetlerinden yararlanmak için hemen iletişim adreslerimizi kullanabilir ve bizimle hızlı bir şekilde bağlantıya geçebilirsiniz.