Audi A8 Periyodik Bakım

Audi A8 Periyodik Bakım

Audi A8 Periyodik Bakım

Araçlar daya iyi bir sürüş sağlanabilmesi için bazı zamanlarda bakıma sokulur. Bu bakımlar düzenli aralıklar ile yapılır ve genel olarak her 10 – 15 bin kilometrede bir yapılır. Periyodik bakımlar olarak adlandırılan bu işlemler, araçların daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlar aynı zamanda daha uzun süre kullanıma imkan verir. Periyodik bakımlar Audi A8 model araçların her zaman yaptırması gereken işlemlerdir. Performans açısından her zaman en iyisinin sunulabilmesi için Audi A8 bakımları düzenli olarak yaptırılır.

Audi A8 Modelinin Periyodik Bakımında Neler Yapılır?

Audi A8 modeli periyodik bakıma sokulduğu zaman bütün bir kontrol işleminden geçer. Aracın motoru kontrol edilerek gerek duyulması halinde eskiyen parçalarda değişim yapılır. Motor yağı değişimleri ihtiyaç duyulursa bu bakım sırasında yapılır. Aracın bütün filtreleri periyodik bakımlar sırasında incelenir ve kullanılamaz olan filtrelerin değişimi yapılır. Yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi, yakıt filtresi ve benzeri filtreler periyodik bakım sırasında değiştirilebilir. Aracın lastik dengesi ayarlanarak hem daha iyi bir yol tutuşu sağlanır hem de lastik ömrü uzatılır. Audi A8 modelinin aküsü kontrol edilir ve bitik akünün değişimi yapılır. Aynı zamanda bütün elektronik parçalar denenir ve arızalı olanlar ya onarılır ya da değiştirilir. Frenler kontrol edilerek aracın frenleme sisteminde bir sorun meydana gelmemesi sağlanır. Ayrıca süspansiyon kontrolleri yapılarak güvenli kullanım için önlemler alınır. Aracın hava yastığı, farları ve benzeri parçaları da güvenli kullanım için kontrol edilir. Temelde yapılan işlemler olarak şunlar sayılabilir:

·         Motor bakımı ve eskiyen parça değişimi

·         Akü kontrolü ve değişimi

·         Lastik balans ayarı ve kontrolü

·         Elektronik aksam incelemesi

·         Filtre kontrolü ve gerekli olması durumunda değişimi

·         Fren ayarı ve gerekli ise balata değişimi

·         Yağların gerekli ise değişimi

Audi A8 Bakımını Yapan Firmalar

Audi A8 modelleri için gereken periyodik bakımlar uzman firmalar aracılığı ile yapılır. Audi A8 periyodik bakım firmamızı tercih ederek bu ihtiyacınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. A8 model araçlarınıza detaylı periyodik bakımlar yaptırmak ve yüksek sürüş performansı sağlamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.