Oto Check-Up

Oto Check-Up

Oto Check-Up

Periyodik araç bakımı aracınızın çok daha uzun süre kullanımı ve güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Check-up sırasında aracın 52 fonksiyonunun düzenli çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Motor yağı ve motor sıvı seviyesi için gereken ölçümlerin yapılması, fren hidroliği ve hidrolik direksiyon yağ seviyesi, antifiriz yoğunluğu, yardımcı kayış kontrolü, hava ve polen filtresinin kontrol edilmesi, su ve yağ kaçaklarının sızdırmaları konusunda bir kontrol, egzoz, susturucu, katalitik konvertör ve dft kontrolü periyodik olarak yapılması gereken kontroller arasındadır.

Araçlarla İlgili Yapılması Gereken Diğer Kontroller

Yukarıda sayılan kontrollerin yanı sıra araçların elektronik sistemler ile ilgili yapılması gereken kontroller de çok önemlidir. Akü kontrolleri, silecekler ve cam yıkamayla ilgili kontroller, klima, far, park ve sinyallerle ilgili kontroller, araç bilgi ekranı ve uyarı ve arıza kodu ile ilgili kontroller de araçların elektrik fonksiyonları ile ilgili mutlaka düzenli olarak yaptırılması gereken kontroller arasındadır. Aracınızla ilgili yaptırmanız gereken kontroller güç aktarma grubu ve lastik ve jantlarla ilgili kontroller de vardır. Ön ve arka frenler, el freni, fren hortumları, süspansiyon, ön ve arka amörtisör, direksiyonla ilgili kontroller, rot başı ve rot kolu kontrolleri, aks ve aks körükleri ile ilgili kontroller de yapılması gereken kontrollerdendir. Bunların yanında yangın söndürücü, sigorta, kasko, tekerlek, lastik, kaporta ve ilk yardım söndürücü gibi tesisatların da düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Araç Check-Up’ı Tam Donanımlı Olarak Yapılmalıdır

Sürekli olmasa da düzenli olarak aracınızın bakımını ve tüm sistemlerinin kontrolünü yaptırmak sizi ileride karşılaşacağınız daha masraflı sorunlardan kurtarır. Ayrıca güvenli bir sürüş için bu kontrolleri bizim gibi deneyimli bir firmaya yaptırmanız da hayati bir önem taşımaktadır. Firmamız bu konudaki en ince ayrıntıya dahi dikkat etmekte ve aracınızı en iyi şekilde gözden geçirmektedir. Bizi aradığınız takdirde aracınız çok titiz bir şekilde kontrol edilecek ve bu konuda kafanıza takmanız gereken hiçbir sorun kalmayacaktır. Böyle bir kontrol mutlaka bizim gibi uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Profesyonel hizmetimizden faydalanmak için bizi aramanız yeterlidir.