Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

Klimalar araçların daha konforlu kullanılmasını sağlayan sistemlerdir. Araçların daha serin ve daha ferah bir ortama sahip olmaları klimalar sayesindedir. Yazın serin kışın sıcak bir araç içi sunan klimalar kimi zaman bu işlevlerini yerine getiremeyebilirler. Bu durumda ya klimada bir arıza meydana gelmiştir ya da klimanın gazı bitmiştir. Klimalar uzun bir süre kullanıldıktan sonra gazları bitebilir. Klimalar gazlarının bitmesi durumunda is soğutma işlemini gerçekleştiremez. Bu gibi durumlarda klimalara yeniden gaz dolumu yapılması gerekir. Klimalara gaz dolumu oto servisler tarafından yapılır. Gazı biten klimanın yeniden çalışması için bir oto servis yardımıyla yeniden gazının doldurulması gerekir. Bu işlemi doğru ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için uzman oto servislerden destek alınmalıdır.

Klima Gazının Doldurulması Nasıl Yapılır?

Klimaların düzgün bir şekilde çalışması için gereken gazın dolumu servisler tarafından yapılır. Oto servisler bu işlemi klima gazı dolum cihazları ile hızlı ve kolay bir şekilde yaparlar. Gaz dolumu için öncelikle klima gazı dolum cihazına aracın marka ve modeli girilir. Bundan sonra klima gazı dolum cihazı klimanın gazını ve yağını tamamen çeker. Bu işlemden sonra cihaz gerekli miktarda gazı klimaya otomatik olarak doldurur. Cihaz ile yapılan otomatik doldurma işleminde ne kadar miktarda gaz doldurulacağının girilmesine gerek duyulmaz. Cihaz gerekli miktarı algılayarak bu işlemi gerçekleştirir. Manuel olan dolum işlemlerinde ise kaputun altında yazan klima gazı dolum miktarına bakılarak dolum işlemi gerçekleştirilir. Klima dolum işleminin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması için oto servislerin klima gazı dolum cihazları kullanılmalıdır. Bu sayede en doğru miktarda gaz hızlı bir şekilde klimaya doldurulur.

Klima Gazının Bittiği Ya Da Azaldığı Nasıl Belli Olur?

Aracın klima gazının az kaldığı ya da bittiği çok basit bir şekilde anlaşılabilir. Eğer klima hiçbir şekilde soğutma yapmıyor ise gazının bitmiş olma olasılığı çok yüksektir. Bunun yanı sıra klima işlevini fazlasıyla yetersiz olarak yerine getiriyorsa gazı azalmış olabilir. Firmamızın klima gazı dolum cihazları ile klimanıza gaz doldurmak için hemen oto servisimize ulaşabilirsiniz.