Klima Arıza Tespit

Klima Arıza Tespit

Klima Arıza Tespiti

Klimalar araçların içinde soğutma ve ısıtma işini yapan aletlerdir. Klimalar zaman zaman bir takım sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sorunlar yüzünden de yeterli soğutma ve ısıtma işlemleri yerine getirilemez. Klimaların arızalarının tespiti ve onarımı oto servis firmaları tarafından yapılabilmektedir. Oto servis firmaları klimaları detaylı bir şekilde inceler ve arızanın kaynağını bularak sorunu çözerler. Ayrıca bu sırada klimanın bakımı da yaptırılabilir.

Araç Klimalarında Ortaya Çıkabilecek Arızalar

Araç kliması soğutmuyor olabilir bu da gazının yeterli olmadığını gösterir. Gaz bitmiş ise klimalar soğutma işlemini gerçekleştiremez. Bunun sebebi klimalardaki gaz borularında meydana gelen bir çatlak veya bir kırık olabilir. Oto servisler tarafından bu çatlak veya kırık tespit edilerek gerekli onarım ve değişim işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonra ise cihazlar ile gaz dolumu sağlanarak klimanın tekrar çalışır hale gelmesi sağlanır. Araç klimalarının radyatörlerinde veya radyatör pervanelerinin herhangi birinde de bir arıza tespit edilebilir. Buralarda meydana gelen bir arıza klimanın düzgünce çalışmasına engel olabilir. Radyatör arızaları tespit edilerek giderilir. Ayrıca radyatörlerde toz, yaprak ve benzeri şeyler birikebilir. Bu biriken şeyler temizlenir ve radyatörde sorun çıkması önlenir.

Klima bakımları sırasında buna dikkat edilir. Klimalarda ortaya çıkan arızaların başlıca sebepleri olarak bunlar gösterilebilir. Gaz borularında meydana gelen hasarlardan dolayı oluşan gaz kaçaklarının tespiti, radyatörde meydana gelen arızalar ve kir birikintilerinin tespiti, radyatör pervanelerindeki sorunların tespiti öncelikli olarak klimalarda yapılan arıza tespitleridir. Bunlar dışında da meydana gelen her arızanın tespiti oto servisler tarafından yapılır.

Düzenli Kontrolü İhmal Etmeyin

Klimalarda arıza meydana gelmemesi için düzenli olarak servislerde kontrol ettirilmelidir. Soğutma gazının bulunup bulunmadığı ortalama altı ayda bir denetlenmelidir. Herhangi bir sorun olduğunda servislerden yardım alınmalıdır. Klimada gaz yenilemesi gerekirse yine aynı gaz ile dolum yapılmalıdır. Her ay en az bir defa klima çalıştırılmalıdır. Bunlar oto servis tavsiyelerindendir. Firmamız oto servis hizmeti vermekte olup klimalarınızda meydana gelen arızaları tespit ederek onarım işlemini gerçekleştirir. Firmamızdan destek almak ve klimanızdaki arızayı tespit etmek isterseniz bize hemen ulaşabilirsiniz.