Antifiriz Değişimi

Antifiriz Değişimi

Antifriz Değişimi

Antifriz araç motorlarının çalışmalarını düzgün bir şekilde devam ettirebilmeleri için gereklidir. Antifriz suyun donma sıcaklığını düşüren bir maddedir. Yani daha net açıklanacak olursa antifriz suyun donmasını engelleyen bir maddedir. Araçlarda kullanıldığında da motorun verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Antifriz aracın motorunun sıcaklığının belirli bir aralıkta kalmasını sağlar. Bu sayede motorun çok daha verimli bir şekilde çalışması için destek olurken aynı zamanda motorun yanma ihtimalini de düşürür. Bu yüzden antifriz kontrol edilmesi ve ihmal edilmemesi gereken bir şeydir. Araç motorunun doğru bir şekilde çalışması antifrizlere de bağlıdır. Bu önemli maddenin oto servislerine kontrol ettirilmesi hem motorun bozulmaması hem de yüksek verim sağlaması açısından önemlidir.

Antifrizlerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Araçların motoru için çok önemli bir madde olan antifrizlerin kullanım süreleri oldukça uzundur. Normal şartlarda motora eklenen antifriz çok uzun bir süre boyunca kullanılabilir. Ancak buna rağmen antifrizler de zaman içinde sahip olduğu özellikleri kaybederek işlevlerini eskisi kadar iyi bir şekilde yerine getirmezler. Bu durumlarda antifrizin değiştirilmesi gerekir. Antifrizlerin bir diğer isimleri soğutma sıvısıdır. Bu soğutma sıvısının değişimi için araç üreticisinin belirlediği bir süre vardır. Ancak soğutma sıvısı her bakım sırasında kontrol edilmelidir ve değişim zamanının gelip gelmediğine karar verilmelidir. Bu kontrolü oto servislerde yaptırmak mümkündür. Soğutma sıvısının yoğunluk derecesi kontrol edilir ve değişim gerekiyorsa yapılır.

Soğutma Sıvılarının Değişim Vaktine Nasıl Karar Verilir?

Soğutma sıvılarının değişmesine gerek olup olmadığına basit bir ölçümle oto servisler tarafından karar verilebilir. Oto servisteki kontrol sırasında bomemetre kullanılarak antifriz yoğunluğu ölçülür. Soğumuş durumda olan motordan bu alet yardımıyla bir miktar soğutma sıvısı çekilir. Çekilen sıvının gerekli ölçümü yapılarak yoğunluğu kontrol edilir. Daha sonra değişim gerekip gerekmediğine karar verilir. Eğer antifrizin değişim zamanı geldiyse oto servis firmaları değişimi gerçekleştirir. Firmamız oto servis hizmeti sunan firmalardan biri olarak kaliteli hizmetini sizlere sunmaktadır. Araçlarınızın antifriz yoğunluğunu kontrol ettirmek ve değişimlerini yaptırmak için firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamıza ulaşmak için hemen internet veya telefon adreslerimizi kullanabilirsiniz.