Motor Conta Değişimi

Motor Conta Değişimi

Motor Conta Değişimi

Contalar araç motorlarının kullanılabilmesi için gerekli parçalardan biridir. Motorun düzgün bir şekilde çalışması için bu parçaların sağlam bir şekilde bulunması gerekir. Aracın motor contası yanarsa birçok parçada da değişimler ve sorunlar meydana gelir. Motor suyu ile yağı birbirine karışır. Çünkü bu ikisinin ayrı halde kalmasını contalar sağlar. Motorun aşınması daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden de motorun kullanım ömrü kısalır. Ateşleme kalitesi eskiye göre çok daha fazla düşer. Radyatör ve benzeri parçalar işlevlerini yerine getirmekte zorlanırlar. Ayrıca araç sürekli olarak hararet yapar. Motorda birçok farklı sorun daha ortaya çıkar. Bu sorunlar zamanla motoru kullanılamaz hale getirebilir. Yani contalarda meydana gelen bir sorun bütün motorun fazlasıyla zarar görmesine neden olabilir. Bu da çok büyük maddi zararlar anlamına gelmektedir. Bu sebeple contaların değişimi mutlaka yapılmalıdır. Bazı parçaların aksine contalar zamanında değiştirilmediklerinde sayısız sorun ortaya çıkarırlar. Bu parçalara çok önem verilmeli ve düzenli olarak conta kontrolü yapılmalıdır.

Motor Contalarının Değişim Zamanı Neye Göre Belirlenir?

Motor contaları değişimleri aksatıldığı zaman birçok sorun ortaya çıkarabilirler. Bu contaların değişimleri konusunda net bir aralık vermek mümkün değildir. Araç üreticisi tarafından verilen aralıklarla uyulması gerekir. Ancak conta kontrolleri düzenli olarak senede en az bir defa yaptırılmalıdır. Çok büyük hasara sebep olabilecek contalar bakım zamanlarında kontrol ettirilmelidir. Eğer eskimiş veya hasar almış olarak görülürse değişimi yapılır. Contalar bazı durumlarda yanabilir. Bu gibi bir olayda ilk öncelik bir oto servis firmasından destek almak olacaktır. Çünkü yanan contaların hemen değiştirilmesi gerekir. Sürekli olarak aktif olarak uzun yollarda kullanılan araçlarda contalara daha fazla dikkat edilmelidir.

Motor Contası Değişimi Kime Yaptırılır?

Motor contaları ile ilgili gerekli olan işlemler bir uzman servise yaptırılmalıdır. Motor contalarının değişimi bilgili ve profesyonel kişilere yaptırılarak daha güvenli bir işlem gerçekleştirilir. Contalar gibi önemli sorunlar ortaya çıkarabilen parçalar alanında usta olan yetkililere bırakılmalıdır. Firmamızdan hizmet alarak motor contası değişimlerinizi güvenle yaptırabilirsiniz. Hizmetlerimizi kullanmak için hemen telefon numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.