Lastik Değişimi

Lastik Değişimi

Lastik Değişimi

Araçlarda kullanılan lastikler kolay aşınabilmektedir. Bunun sonucunda ise büyük kazalar ortaya çıkmaktadır. Seyir halinde bir aracın lastiğinin patlaması o aracın büyük bir kazaya karışmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple belirli aralıklarla lastiklerin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede yolculuk sırasında herhangi bir lastik sorunu ile karşılaşmazsınız. Lastikler uzun kullanımlar ya da sıcak sebebi ile hızlı bir şekilde eskimektedir. Bu sebeple uzun bir zaman geçmeden bu lastikler değiştirmelidir. Aksi takdirde büyük kazalara yol açabilmektedir.

Lastik Değişimi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır

Havaların sıcak olması sebebi ile yumuşamış lastikler herhangi bir sert cisim sebebi ile aşınabilmektedir. Buda hareket halindeyken büyük sorunlara yol açabilmektedir. Belirli aralıklarla yapılacak lastik değişimleri sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Lastik kontrolü her ay yapılmalı değişimi ise her 6 ay sürede yapılmalıdır. Her ay yapılan kontrollerde lastik değişimine ihtiyaç duyulması halinde bu 6 aylık süre daha kısa sürebilmektedir. Lastikler araçlarda önemli işlevlere sahip olan parçalardır. Bu sebeple dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lastik Değişimi Nasıl Yapılmalıdır

Lastik değişimi aracın bir malzeme yardımı ile yerden temasını keserek yapılmaktadır. Bu sayede lastikler çıkarıldığı zaman araçta herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Bu aşamadan sonra aracın yeni lastikleri dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir. Ve hemen ardından lastiklerdeki vidaları çok iyi şekilde sıkarak lastiklerin janttan ayrılmasını engelleyebilirsiniz. Bunun yapılmaması halinde araç hareket halindeyken lastiklerin kopmasına bu da büyük ve ölümcül kazalara yol açmasına sebep olmaktadır. Lastik değişimi sırasında eski lastikler geri dönüşüme gönderilmelidir.

Lastik Değişimi Kimlere Yaptırılmalıdır

Lastik değişimi kolay bir işlem gibi dursa da çok önemli bir işlemdir. En ufak hatada aracın hareket halinde plastiklerde sorun çıkarması sonucu kaza yapmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple lastik değişimine önem gösterilmelidir. Lastik değişimi için uzun süre beklenilmemeli aracın lastiği aşınmaya başlandığı zamanlarda uzman bir tamirciden ya da kurumdan destek alınmalı ve aracın lastikleri değiştirilmelidir. Bu işlemler için bize başvurabilirsiniz. Aracınızın lastiklerini hızlı ve güvenli bir şekilde değiştirip tarafınıza teslim etmekteyiz. Bu sayede iyi ve güvenli bir sürüşün tadına varabilirsiniz.